Krótko o osiągnięciach

  • Młodzież XVI LO odnosi liczne i znaczące osiągnięcia sportowe. Co roku zdobywamy wiele miejsc medalowych w różnych rozgrywkach na poziomie dzielnicy, oraz wysoko plasujemy się w rywalizacji o randze warszawskiej.
  • Poza zawodami, odbywającymi się w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, nasi licealiści brali udział w Szkolnej Lidze Siatkówki. Od samego momentu jej powstania plasowaliśmy się na czołowych miejscach. Początkowo prym wiodła drużyna dziewcząt (3 złote, 3 srebrne i 3 brązowe medale), później wielkie sukcesy zaczęli odnosić chłopcy (2 razy srebro w I Lidze SLS oraz dwukrotnie I miejsce w Pucharze SLS).
  • Nasza młodzież wyróżnia się ogromnym zaangażowaniem oraz wyjątkową kulturą sportową i osobistą.

«Na podstawie moich doświadczeń mogę stwierdzić, że Sempołowska jest szkołą idealna dla osób, które kochają sport. Wszystkie osoby, które tworzą zespół wspierają sie nawzajem w każdych sytuacjach, a głowa zespołu- nauczyciel wf, dba zawsze o to, żeby wszyscy czuli się jak w małej, sportowej rodzinie. Najfajniejsze jednak są relacje pomiędzy nami- zawodnikami, przez cały czas spędzony razem zdążyliśmy poznać się bardzo dobrze, dzięki czemu nauczyliśmy się rozumieć nawet bez słów, a wiele osób nawiązało bardzo fajne przyjaźnie. Najbardziej będę tęsknić za atmosferą podczas treningów oraz zawodów, która sprawiała, że z przyjemnością brało się w nich udział i niejednokrotnie będę wspominać te momenty jako jedne z przyjemniejszych podczas całego okresu szkoły.»

Wiktoria, uczennica kl. 3

«Sempołowska jest szkołą, której podejście do sportu jest bardzo zdrowe. Mówię tak, gdyż trafiłem tutaj ukończywszy podstawówkę w klasie sportowej gdzie sport był oczywiście priorytetem. W związku z tym większość uczniów została postawionaw sytuacji bez wyjścia, ponieważ w młodym wieku uczniowie musieli albo postawić wszystko na jedną kartę (tj. sport) albo w pełni zrezygnować. Natomiast w naszym liceum, które regularnie odnosi sukcesy sportowe, można uczęszczać na dodatkowe zajęcia (np. siłownia, koszykówka) i reprezentować szkołę w zawodach, lecz jednocześnie nie jest to wymóg. Tak więc w naszej szkole sport może być pasją jak w moim przypadku, równolegle dostęp do profesjonalnego sprzętu, dwóch boisk i sal gimnastycznych, a także zaangażowanie i zachęta ze strony naszych nauczycieli wychowania fizycznego sprawiają, że sport jest zdrową normą.»

Teodor, uczeń kl. 2

mecz