Dzień Komórek Macierzystych

Uczniowie klas I D i III E uczestniczyli w Dniu Komórek Macierzystych na Wydziale Biologii UW.
UniStem Day obchodzony jest od kilkunastu lat w wielu ośrodkach uniwersyteckich w całej Europie; przed rozpoczęciem konferencji prowadzący i uczestnicy z poszczególnych krajów mogli przywitać się i porozmawiać poprzez łącza internetowe.
Spotkania te mają na celu rozpowszechnianie rzetelnej wiedzy o komórkach macierzystych, terapiach komórkowych i genowych. Podczas konferencji uczniowie zgłębiali wiedzę na temat badań prowadzonych z zastosowaniem komórek macierzystych; zadawali pytania ekspertom; a po zakończeniu wydarzenia część uczniów, mogła wziąć udział w warsztatach laboratoryjnych prowadzonych przez naukowców.
W tym roku jedenastu uczniów z naszej szkoły zostało nagrodzonych w quizie na temat komórek macierzystych.
Nasze liceum bierze udział w Dniu Komórek Macierzystych od 2016 roku czyli od samego początku.