Targi edukacyjne 2024

W XVI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefanii Sempołowskiej po raz trzeci odbyły się Żoliborskie Targi Edukacyjne. Zainteresowanie wydarzeniem w poprzednich edycjach było ogromne, szkolny ogród wypełniony był po brzegi. Przedstawiciele żoliborskich szkół ponadpodstawowych rozmawiali z młodzieżą i przedstawiali ofertę edukacyjną.
Wydarzenie odbyło się 17 kwietnia 2024 roku o godz. 10.00- 14.00. Celem wydarzenia było przybliżenie uczniom klas VIII szkół podstawowych wiedzy na temat szkół ponadpodstawowych warszawskiego Żoliborza, ich kierunków kształcenia w najbliższym roku szkolnym, liczby planowanych oddziałów i zasad rekrutacji.
W czasie trwania imprezy uczniowie mogli odwiedzać stoiska interesujących ich szkół, porozmawiać z przedstawicielami, otrzymać materiały informacyjne i uzyskać odpowiedź na pytania i wątpliwości. Ponadto swoje usługi z zakresu doradztwa zawodowego oraz potrzeb rynku pracy przedstawiła Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna Nr 3. Była możliwość skorzystania z porad indywidualnych dotyczących predyspozycji zawodowych oraz wyboru zawodu.
Koordynatorką wydarzenia była prof. Ewa Wrzesień.