9 listopada, po dorocznej akademii z okazji rocznicy niepodległości, uczniowie wcielili się w role budowniczych wolnej, niepodległej Polski. Cel, który został przed nimi postawiony to wzniesienie w trzech ekipach budowlanych aż 21 budynków, wyrażających aspiracje odrodzonego państwa. Wśród nich Muzeum Narodowe, Prudential, Gmach główny Sejmu RP, Urząd telekomunikacyjny i inne. Gra toczyła się równolegle na planszach oraz w całej szkole będącej jakby wielką planszą do gry. Uczniów na poszczególnych punktach czekały zadania. Odpowiadając poprawnie na pytanie nauczyciela otrzymywali od niego potwierdzenie odebrania budowy w formie stempla na karcie patrolowej. Z podstemplowaną kartą wracali do centrali i przesuwali swój pionek do punktu, z którego otrzymali stempel odbioru.

Wygrał ten zespół, który jako pierwszy przeszedł całą trasę budynków niepodległej lub zespół, który w trakcie trwania gry zdobyli największą liczbę stempli na karcie patrolowej.
Dla zwycięskiego zespołu przewidziana jest nagroda w postaci spaceru z Adrianem Sobieszczańskim po Żoliborzu z przystankiem na ciastko i herbatę u Bliklego. Dla pozostałych zespołów, które osiągną kolejne dwie lokaty atrakcyjne nagrody w postaci publikacji oraz gadżetów promocyjnych Stołecznego Konserwatora Zabytków oraz książka Filipa Springera pt. „13 pięter” wraz z autografem autora.
Po grze odbył się wernisaż wystawy fotograficznej „Polska nie-odległa”, którą zrealizowały klasy IIB oraz IID pod opieką p. Adama Hornunga. Wydarzenie uświetnił koncert jazzowy uczniów naszej szkoły oraz słodki poczęstunek.