13 czerwca 2018 roku zostały ogłoszone wyniki konkursu „ W Drodze na Harvard”.
Maria Rutkowska tegoroczna absolwentka XVI Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Sempołowskiej została laureatką konkursu. W tegorocznej edycji startowało 1500 młodych, bardzo zdolnych ludzi. Aby otrzymać tytuł Laureata Konkursu należało pokonać dwa etapy. Pierwszy to złożenie aplikacji w języku angielskim, której elementem jest m.in. napisanie jednostronicowego eseju na zadany temat. Drugi etap to selekcja 30 najciekawszych aplikacji. Ich autorzy zostali zaproszeni na rozmowę z Kapitułą Konkursu, która spośród nich wyłoniła 20 Laureatów Konkursu „Droga na Harvard”. Czworo najlepszych otrzymało tytuł Laureata Nagrody Głównej.
Tygodniowy pobyt w USA z wizytą na Uniwersytecie Harvarda to nagroda główna w Konkursie, którą otrzymało 4 Laureatów. Ponadto wszyscy Laureaci zostali objęci programem mentorskim, który zapewnia im dostęp do wiedzy i doświadczenia prawie 300 polskich absolwentów Uniwersytetu Harvarda.
Prestiżowy konkurs Droga na Harvard, od ośmiu lat przykuwa uwagę tysięcy młodych ludzi z całej Polski. Każdego roku czwórka niezwykle zdolnych osób odwiedza Uniwersytet Harvarda i przekonuje się, że studia na najlepszej uczelni na świecie nie muszą pozostawać tylko w sferze marzeń.
Według zgodnej oceny Kapituły, finaliści tegorocznej edycji prezentowali najwyższy poziom w dotychczasowej historii Konkursu.
Gratulujemy!