Na przełomie listopada i grudnia 2017 gościliśmy dwukrotnie w XVI Liceum im. Stefanii Sempołowskiej Pana Radosława Miklaszewskiego członka zarządu grupy WALK.
Podczas pierwszego spotkania z klasą 1E w dniu 29 listopada 2017 roku podjął temat pasji w biznesie. Na podstawie testy stories by dr Irena Eris opowiadał uczniom o tym czym jest ogólnie szczęście w życiu i do czego prowadzi zadowolenie w pracy, kiedy praca staje się pasją. Używając portalu you tube przytoczył kilka przykładów. Na przykładzie realnych osób pokazał, jak może funkcjonować prawdziwa pasieka, winiarnia czy produkcja sera z hodowanych owiec.
Podczas drugiego spotkania Pan Radosław Miklaszewski podjął temat „Najbardziej ciekawe i oryginalne koncepcje na biznes. Uczniom klasy 1c przedstawił jak funkcjonują takie portale jak TRAFICAR, AIRBNB.
Obie klasy były zafascynowane tematami. Uczniowie zadawali wiele ciekawych pytań. Niektórzy uczniowie znali te ciekawe rozwiązania w biznesie, a po chwili okazało się, że ich rodzice już stosują je praktyce. Oba spotkania trwały zaledwie 45 minut każde, ale dostarczyły uczniom wielu wrażeń i konkretnej wiedzy. Uczniowie zrozumieli na czym polega dążenie do celu, wytrwałości i realizacji swoich marzeń poprzez kształtowanie cech osoby przedsiębiorczej.
Oba spotkania zorganizowała Fundacja Wolontariusze - Prezesi w osobie Pani Agnieszki Łukasik oraz nauczyciel przedsiębiorczości w XVI Liceum pan Zygmunt Kawecki.